V bazénu | Plavecký klub Delfínek

V bazénu

 

Kde kurzy probíhají

Ve sportovním centru Letňany LAGOON, Tupolevova ul., Praha - Letňany (vedle nákupního centra Tesco). Moderní sportovní centrum nabízí široké vyžití pro rodiny s dětmi.

Vybavení: velký bazén 25 m - hloubka 100 - 180 cm, teplota 29°C, malý bazén a vířivka pro miminka - teplota 31° C, dětské brouzdaliště - teplota 32°C, tobogán, bar v hale i u bazénu, dětský koutek, dětské krmicí židličky, možnost ohřevu stravy v mikrovlnné troubě, tělocvična s šatnou zvlášť.

 

Kdy kurzy probíhají

Kurzy plavání pro rodiče s dětmi od 4 měsíců do 4 let v úterý a ve čtvrtek od 9.00 do 17.00. Zdokonalovací kurzy a kurzy pro děti bez rodičů každé ÚT a ČT od 13.00-17.00.

 

Jak lekce probíhají

Všechny kurzy plavání, které nabízíme jsou vedeny speciálně proškolenými instruktory. Děti jsou zařazovány podle věku, pokročilosti a s přihlédnutím k psychomotorické vyspělosti.

Miminka od narození do 3-4 měsíců "plavou" doma ve vaně, instruktorka dochází dle dohody s rodiči a pobyt ve vaně je od 5 do 15 min.

Děti od 4 měsíců do 1 roku "plavou" společně s rodiči v menších bazéncích 30 min. a během kurzu se postupně otužují a připravují na vstup do velkého bazénu.

Děti od 1 roku do 4 let "plavou" také společně s rodiči 30 min. už ve velkém bazénu.

Děti starší 4 let (záleží na jejich schopnostech) už plavou bez rodičů a lekce se postupně prodlužují dle schopnosti dětí na 45 min.

 

Výukové kurzy pro školy, školky

Kurzy plavání pro mateřské a základní školy probíhají dopoledne v prostorách sportovního areálu Letňany Lagoon. Jsou přizpůsobeny každé škole "na míru". Lekce trvají 45 min. Děti jsou v úvodu rozděleny do družstev podle zdatnosti, každé družstvo má svého stálého instruktora a náplň lekcí je přizpůsobena věku a schopnostem dětí. Na lekce je možné se kdykoliv podívat.

 

Ošetření vody v bazénech

Všechny bazény jsou čištěny nepřetržitě přes pískové filtry, následně chemicky chlornanem sodným, to je ovládáno zařízením od firmy Prominent, které nepřetržitě měří, kontroluje a upravuje kvalitu a nezávadnost bazénové vody dle vyhlášky č. 238/2011 Sb. Pro desinfekci vody je použito ozonátorů.

Tímto způsobem se dosahuje těch nejlepších výsledků při desinfekci vody, spolehlivě se ničí všechny známé bakterie, viry a jiné mikroorganizmy. Navíc ozon se rozkládá na kyslík a nezanechává žádné vedlejší produkty svého působení. Ozon má mimořádně velkou mikrobiocidní účinnost.

Voda v dětském brouzdališti je ošetřena každodenním praním filtrů a následné vypuštění a napuštění čistou vodou. Dále je ve všech bazénech prováděna pravidelná kontrola kvality vody a odběry vzorků vody laboratoří PEAL.